Gara e makinave në Texas përfundoi në tragjedi: Shoferi humb kontrollin mbi veturën...

Auto

Gara e makinave në Texas përfundoi në tragjedi: Shoferi humb kontrollin mbi veturën...

Më: 25 tetor 2021 Në ora: 15:44
Foto

Pamjet video kanë kapur momentin kur një garues humbi kontrollin e veturës së tij Mustang gjatë një gare dhe u përplas në turmën, duke vrarë fëmijë, të moshës gjashtë dhe tetë vjeç.

Sipas mediave të huaja, përplasja ndodhi në fund të “pistës”, në një seksion pa barriera sigurie, në aeroportin e qarkut Kerrville-Kerr në Texas, të shtunën pasdite, me dy fëmijët e vrarë ende për t’u identifikuar.

Si pasojë e përplasjes janë lënduar edhe tetë spektatorë të tjerë dhe shoferi.

Pamjet e publikuara tregojnë dy nga automjetet e garave krah për krah duke “ngrohur” motorët e tyre përpara fillimit të garës.

Mustang, në të djathtë, u pa më pas duke u përshpejtuar poshtë pistës me një re pluhuri të lënë pas.

Por nuk kaloi shumë dhe Mustang u pa më pas duke u “tërhequr” në pjesën e pasme të automjetit tjetër dhe duke u drejtuar me shpejtësi drejt turmës.

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat