Novitec tani ofron edhe opsionin N-Largo me Ferrari F8 Spider

Auto

Novitec tani ofron edhe opsionin N-Largo me Ferrari F8 Spider

Më: 4 nëntor 2021 Në ora: 06:28
Foto ilustrim

Nëse pranojmë se modelet Maranello kanë nevojë fare për akordim, atëherë ne e renditim punën e fundit të Novitec rreth Ferrari F8 Spider ndër më të suksesshmet.

Kompania e njohur gjermane e akordimit Novitec prej kohësh po përpunon modele nga oferta e gjashtë kompanive të makinave, përfshirë Ferrarin, dhe projekti më i fundit me temën e modeleve pas “kalit profetik” me famë botërore bazohet në versionin e hapur të Ferrari F8.

Menjëherë pas prezantimit të Ferrari F8 Spider të përmirësuar në Novitec, ata përgatitën një opsion edhe më “luftëtar” me të cilin mbërrin emri N-Largo dhe do të realizohet në vetëm 15 kopje, raporton carscoops.

Edhe në këtë rast, N-Largo përfaqëson një trup të zgjeruar ndjeshëm, panelet e karbonit të të cilit janë “nënshkruar” nga Vittorio Strosek, dhe me dyvendëshin e ulur dhe të zgjeruar të montuar në një grup të ri të përforcuar dhe të lehtë të Vossen 21- dhe 22-, rrota aliazh inç me lidhje qendrore, mbërrin shumë më tepër. “kuaj”.

Duke rikalibruar njësinë e kontrollit qendror dhe duke instaluar një sistem më të hapur shkarkimi, motori 3.9 litërsh biturbo V8 i Ferrarit në vend të standardit 720 kuaj/fuqi dhe 770 Nm tani ka 818 kuaj/fuqi dhe 903 Nm çift rrotullues maksimal, dhe kjo mjafton për më shumë se 340 km. Përshpejtimin nga 0 në 100 km/h për 2,6 sekonda.

Kujtojmë se 15 kopjet e “violetës” super të shpejtë të Novitec tashmë janë shitur.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat