Po vjen Audi RS6 e-tron elektrike me 600 kuaj/fuqi

Auto

Po vjen Audi RS6 e-tron elektrike me 600 kuaj/fuqi

Më: 18 nëntor 2021 Në ora: 06:41
Foto ilustrim

Ndërsa Audi po përgatitet për përfundimin e veturës me motorë me djegie të brendshme, tranzicioni i departamentit Audi Sport është duke u bërë për t’u bërë një markë e performancës elektrike.

Kur bëhet fjalë për karvanët me performancë të lartë, shumë do të thonë se Audi RS6 Avant nuk mund të bëhet më i mirë. Motori i tij brutalisht i fuqishëm me dy turbo V8 i kombinuar me dizajn agresiv dhe ambient të gjerë mund të plotësojë kërkesat më të larta, por fakti është se automjetet me motorë me djegie të brendshme do të bëhen një gjë e së kaluarës.

Koncepti A6 e-tron u prezantua në fillim të këtij viti dhe është një nga konceptet më të bukura të Audi deri më sot. Vetura nuk do të zëvendësojë menjëherë A6, por RS6 e-tron pritet të ndajë të njëjtat detaje bazë të dizajnit, por me një vijë të zgjatur të çatisë dhe aksesorë sportiv tipik për Audi me emërtimin RS.

Koncepti A6 e-tron u përdor për të prezantuar platformën Premium Platform Electric (PPE) dhe është pikërisht kjo platformë mbi të cilën do të bazohet RS6 e-tron. Nuk dihet ende nëse platforma PPE mund të mbështesë më shumë se dy motorë elektrikë. Një gjë është e sigurt, RS6 Avant do të jetë po aq i fuqishëm sa RS e-tron GT.

RS e-tron GT ka dy motorë elektrikë që japin përkatësisht 590 dhe 637 kuaj/fuqi, me aktivizimin e modalitetit të rritjes. Edhe pse peshon më shumë se 2300 kg, kjo makinë përshpejton nga 0 në 100 km/h për 3.3 sekonda. Kjo do të thotë se është pothuajse gjysmë sekonde më i shpejtë se modeli aktual RS6 Avant, kështu që RS6 e-tron ndoshta do të ishte edhe më i fuqishëm se karvani i sotëm V8. Megjithatë, nuk duhet pritur një distancë prej 700 kilometrash që ka A6 e-tron.

Platforma PPE ka avantazhin se bateritë vendosen gjithashtu në të gjithë dyshemenë dhe RS6 e-tron duhet të jetë po aq praktik sa RS6 Avant i sotëm. Audi dëshiron të shesë më shumë se 20 modele elektrike deri në vitin 2025, dhe stacioni RS6 e-tron mund të jetë më tërheqësi prej tyre.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat