Shoferët e Teslës në pamundësi për t’i ndezuar makinat e tyre për shkak të një mesazhi

Auto

Shoferët e Teslës në pamundësi për t’i ndezuar makinat e tyre për shkak të një mesazhi

Më: 20 nëntor 2021 Në ora: 16:35
Foto ilustrim

Dhjetra pronarë të makinave të Teslës postuan në mediat sociale, për shkak se kishin parë një gabim në mesazhin në aplikacionin në celular, që po i pengonte ata të lidheshin me automjetet e tyre.

Shefi ekzekutiv i Tesla, Elon Musk iu përgjigj personalisht një ankese të një shoferi në Korenë e Jugut, duke thënë në Twitter: “Jemi duke e kontrolluar”.

Musk më vonë tha se aplikacioni do të rregullohej.

Aplikacioni Tesla përdoret si çelës nga drejtuesit për të zhbllokuar dhe ndezur makinat e tyre.

Pronarët postuan një mori ankesash në internet, për shkak se nuk ishin në gjendje të përdorin automjetet e tyre, shkruan BBC.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat