BMW E28 Serie 5 ka 500 kuaj fuqi dhe është e dekoruar me ari

Auto

BMW E28 Serie 5 ka 500 kuaj fuqi dhe është e dekoruar me ari

Më: 5 janar 2022 Në ora: 10:49
Foto ilustrim

Në botën e kopjeve të modifikuara të BMW Serie 5, gjenerata E28, ekziston një shembull veçanërisht interesant.

Është një model E28 M535i i modifikuar nga një britanik. Përveç pamjeve vizuale, janë bërë modifikime në diskun e përmirësuar, ndaj nuk bëhet fjalë vetëm për estetikë.

Trupi është lyer me një nuancë vjollce dhe makina mori rrota kromi të zeza me pesë fole.

Detajet e jashtme janë të praruara me ar 24 karatësh, duke përfshirë grilën e veshkave.

Nën kapak është ende motori i BMW-së, i cili është përmirësuar ndjeshëm, ka një turbinë të re të madh, si dhe një sistem të ri marrjeje dhe komponentë të ndryshëm të veshur me ar, duke përfshirë turbongarkuesin e lartpërmendur, por edhe tuba dhe stabilizues të ndryshëm.

Pronari ka instaluar gjithashtu një sistem nitro dhe planifikon të instalojë një turbocharger të dytë në të ardhmen e afërt.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat