Mansory ka një G-Class të ri ‘brutal’, që zhvillon 900 kuaj/fuqi

Auto

Mansory ka një G-Class të ri ‘brutal’, që zhvillon 900 kuaj/fuqi

Më: 5 janar 2022 Në ora: 12:28

Një përbindësh i ri me maskën e një Mercedes G-Class ka mbërritur nga punishtja e Mansory.

Mansory është i njohur për modifikimet ekstreme të disa prej makinave më luksoze në botë, por entuziastët e makinave me katër rrota ndonjëherë e kanë të vështirë të “vlerësojnë” atë që bën akorduesi gjerman.

Pikërisht kur duket se i kemi parë të gjitha, Mansory ka përgatitur një krijim të ri “të egër” si surprizë për Vitin e Ri.

Ky është një version i ri Mansory i G-Class, i quajtur Mercedes-AMG G63 P900 Limited Edition 50th Emiratet e Bashkuara Arabe nga Mansory.

Siç sugjeron emri, është një version i kufizuar i modelit të akorduar Mercedes-AMG G63 të përgatitur posaçërisht për Emiratet e Bashkuara Arabe.

Me vendim të Sheik Khalifa bin Zayed Al Nahyan, Emiratet festojnë 50-vjetorin e themelimit të tyre dhe festimi zgjat nga 6 prilli 2021 deri më 31 mars 2022.

Ky është modeli i dytë Mansory i bërë për të njëjtin rast, dhe i pari është Rolls-Royc Cullinan. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat