Manhart prezantoi një tjetër model paksa ndryshe të BMW M8

Auto

Manhart prezantoi një tjetër model paksa ndryshe të BMW M8

Më: 8 janar 2022 Në ora: 22:07
Foto ilustrim

Motori i Grand Tourer pa emblemën BMW në trup zhvillon 823 kuja fuqi dhe 1050 Nm çift rrotullues.

Kompania gjermane e akordimit Manhart do të ofrojë krijimin e saj të fundit të BMW-së më të fuqishme nga Seria 8 në vetëm dhjetë kopje, dhe klientët që nuk janë mjaftueshëm bindës për potencialin e standardit BMW M8 Competition (625 kuaj fuqi dhe 750 Nm) mund të mbështeteni në M8, motori 4.4 litërsh biturbo V8 i të cilit zhvillon 823 kuaj fuqi dhe 1050 Nm çift rrotullues.

Me potencial shtesë nën kapak, Grand Tourer luksoz, i fshehur pas Manhart MH8 800, arrin 100 km/h në vetëm 2,6 sekonda dhe kërkon 5,7 sekonda për të përshpejtuar nga 100 në 200 km/h.

Të dhënat mbi shpejtësinë maksimale nuk është publikuar, por nuk ka dyshim se është më e lartë se shpejtësia e arritur nga versioni standard me paketën M Driver.

Një transmetim automatik i rikalibruar me 8 shpejtësi është përgjegjës për transmetimin e fuqisë në të dy akset, dhe MH8 800 është gjithashtu i pajisur me pezullimin e rregullueshëm të KW, i cili fshihet pas një grupi të ri rrotash 21 inç me 265/30 (para) dhe 305 / 25 (mbrapa).

Ndër detajet që karakterizojnë edicionin e fundit numerikisht të kufizuar të Manhart, sigurisht që vlen të përmendet ngjyra e trupit blu mat.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat