Toyota Supra me motorin 2JZ që prodhon 917 kuaj-fuqi

Auto

Toyota Supra me motorin 2JZ që prodhon 917 kuaj-fuqi

Më: 26 prill 2022 Në ora: 10:47
Foto ilustrim

Toyota Supra e re me motorin legjendar 2JZ, pas përmirësimeve të dukshme ka bërë që tani të prodhojë 917 kuaj-fuqi.

Duke marr parasysh se atë e vë në lëvizje motori i BMW-së, Toyota Supra (A90) është një veturë mjaft e mirë sportive që shpejt u bë e njohur në botë – me qëllim që të nxjerr sa më shumë kuaj-fuqi.

Megjithatë Supra e modifikuar është shfaqur në një video që po konsiderohet si një prej projekteve më të mëdha sa i përket modifikimit.

Në procesin e modifikimit të kësaj Supre, pronari vendosi të heq motorin e BMW-së prej 3 litrave me 6 cilindra me turbo-mbushës – duke e zëvendësuar me motorin 2JZ të gjeneratës së kaluar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat