Mercedes zbulon furgonin kompakt T-Class

Auto

Mercedes zbulon furgonin kompakt T-Class

Më: 27 prill 2022 Në ora: 10:54
Mercedes

Mercedes-Benz ka zbuluar T-Class, një “mini furgon”, i cili do të dalë në shitje më vonë këtë vit dhe një gamë të kufizuar motorësh me benzinë dhe naftë.

Ndërkohë, sipas mediave të huaja, një version më i madh dhe më i gjerë që ofron deri në shtatë ulëse është planifikuar t’i bashkohet linjës në vitin 2023.

“Ne po zgjerojmë portofolin tonë me një furgon të vogël”, thotë Mathias Geisen, kreu i Mercedes Benz Vans.

“T-Class është për të gjithë ata që kanë nevojë për shumë hapësirë, nga familjet deri tek entuziastët e sportit”.

Me gjatësi 4498 mm, gjerësi 1859 mm dhe lartësi 1811 mm, T-Class me bazën e rrotave standarde është 2 mm më i shkurtër, 4 mm më i gjerë dhe 9 mm më i ulët se Caddy me bazën e rrotave standarde. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat