Për shkak të shpejtësisë së lartë, ky Ford Maverick kishte mbetur pa derë

Auto

Për shkak të shpejtësisë së lartë, ky Ford Maverick kishte mbetur pa derë

Më: 17 maj 2022 Në ora: 15:13
Foto ilustrim

Ajo çfarë i ka ndodhur një veture Ford Maverick, i specializuar në garat është gjë e rrallë, por jo e paparë.

Bëhet fjalë për një regjistrim i cili thuhet se ndër tjerash tregon edhe momentin e një gare që u zhvillua në Dallas dhe pistën më të vjetër në Shtetet e Bashkuara, e krijuar në vitin 1955.

Siç rezulton, pista nga pamjet, masat e sigurisë “lënë shumë për të dëshiruar”, të paktën kur bëhet fjalë për audiencën.

Në pamje – ku shihen edhe raste të tjera të tilla – në fillim mund të shihen makina krejtësisht “të egra”, dhe po provonin të tregonin fuqinë dhe shpejtësinë e tyre.

Por si pasojë, një e tillë, Ford Meverick, arriti “të humbasë derën”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat