Singer prezantoi veturën e dytë të Porsche 911 nga programi Turbo Study

Auto

Singer prezantoi veturën e dytë të Porsche 911 nga programi Turbo Study

Më: 18 qershor 2022 Në ora: 13:51
Foto ilustrim

Vetura Coupe, që të kujton në mënyrë të parezistueshme Porsche 930 Turbo, fuqizohet nga një motor boksier 3.8-litërsh me 6 cilindra me ftohje me ajër i ndihmuar nga dy turbocharger.

Kompania e njohur amerikane Singer ka publikuar foto të Porsche 911 të dytë nga programi i ri Turbo Study, i frymëzuar nga legjenda Porsche 930 Turbo nga seria G.

Krahasuar me klientin e parë, Singer 911 Turbo i të cilit është i pajisur me (i) elementë që kontribuojnë në komoditetin e drejtimit, klienti i dytë i “historisë turbo” të Singer (i cili aktualisht pret më shumë se 70 klientë) këmbënguli për një makinë me të cilën performanca do të të jetë mbi të gjitha të tjerat.

Duke iu përgjigjur kërkesës, në Singer, 911 Turbo e tij e bardhë u pajis me pezullim të modifikuar shtesë, me të cilin dyshemeja e makinës është edhe më afër tokës, frenat karbon-qeramike të dukshme pas buzëve Fuchs jeshile dhe sediljet shumë të profilizuara.

Performanca mbështetet nga fakti se motori boksier me 6 cilindra me 6 cilindra 3.8 litra me ajër të ftohur në këtë rast zhvillon 510 kuaj/fuqi, që është 60 “kuaj/fuqi” më shumë se Singer 911 Turbo i parë i dorëzuar në edicionin Touring.

Një transmetim manual me 6 shpejtësi është përgjegjës për transmetimin e fuqisë në tokë. Kompania me bazë në Kaliforni, e cila është themeluar në vitin 2009, nuk ka treguar se sa kushton një interpretim modern i Porsche 930 Turbo, por jozyrtarisht, përmenden rreth një milion dollarë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat