“Honda e Limited Edition” mbërrin në Evropë, vetëm 50 njësi të disponueshme

Auto

“Honda e Limited Edition” mbërrin në Evropë, vetëm 50 njësi të disponueshme

Më: 4 korrik 2022 Në ora: 21:35
Foto ilustrim

Honda zbuloi një version të ri të “Honda e” për tregun evropian, të quajtur “Limited Edition”.

Modeli është ekskluzivisht i disponueshëm me një nuancë të kuqe të jashtme, ndërsa prodhimi do të jetë i kufizuar në 50 njësi.

“Honda e” debutoi në vitin 2019 me një lansim në treg në vitin 2020, kështu që është e natyrshme që prodhuesi i automjeteve të zbulojë një lloj edicion special për të rritur interesin e klientëve për EV urbane.

Ky model thuhet se bazohet në modelin Advance që kemi pasur mundësinë të njohim së fundmi, që do të thotë se merr motorin elektrik më të fuqishëm të montuar prapa me 152 kuaj fuqi (113 kW / 154 PS) dhe 315 Nm (232 lb-ft) çift rrotullues. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat