McLaren 765LT Spider zhvillon 855 kuaj/fuqi falë Novitec

Auto

McLaren 765LT Spider zhvillon 855 kuaj/fuqi falë Novitec

Më: 20 korrik 2022 Në ora: 00:16
McLaren

McLaren 765LT Spider është i shpejtë dhe më se i mjaftueshëm për shumicën, por Novitec padyshim që nuk mendon kështu.

765LT Spider dihet se fuqizohet nga një motor V8 4.0 litërsh me turbo dyfishtë që zhvillon 755 kuaj/fuqi dhe e lejon atë të përshpejtojë nga 0 në 100 km/h në 2.8 sekonda dhe në 200 km/h në 7 sekonda përpara se të arrijë një maksimumi 330 km/h.

Megjithatë, në Novitec, ata nxorrën edhe më shumë fuqi nga ky motor, kështu që ai tani jep 855 kuaj/fuqi dhe 898 Nm çift rrotullues.

Këto përmirësime janë rezultat i modulit plug-and-play të Novitec N-Tronic, i cili është i disponueshëm në tre nivele. Moduli futet direkt në ECU dhe përmban harta Novitec për kontrollin e presionit të injektimit, ndezjes dhe turbochargerit.

Për të “lëshuar” të gjithë 855 kuaj/fuqi, u instalua një sistem shkarkimi i performancës së lartë Novitec Race i izoluar termikisht, si dhe tubat e hyrjes së turbochargerit të veshur me qeramikë.

Përmirësimet e përmendura patën një ndikim të rëndësishëm në performancën, kështu që McLaren 365LT Spider tani arrin “100” për 2.5 sekonda, dhe 200 km/h për vetëm 6.7 sekonda. Shpejtësia maksimale është rritur në më shumë se 331 km/h.

Sistemi i përmendur i shkarkimit tingëllon më sportiv dhe ka efekt në përmirësimin e performancës, dhe falë termoizolimit, ndarja e motorit është më e freskët. Kontrolli i nxehtësisë mund të përmirësohet më tej me veshje me ar. Tubat fundorë të sistemit të shkarkimit duken ndryshe dhe janë të disponueshëm në versione të ndryshme me ose pa karbon dhe me një shtresë ari.

Novitec ka përgatitur disa detaje karboni, si dhe rripa Vossen të disponueshme në 72 ngjyra me një fund të lëmuar ose të krehur. Vetura në foto ka buzë 20 inç përpara dhe 21 inç të pasme. Falë sustave sportive Novitec, McLaren është ulur më tej.

Alcantara është standarde në brendësi, dhe paleta e ngjyrave është e madhe. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat