Kjo është vetura më e lirë në treg me shtatë vende

Auto

Kjo është vetura më e lirë në treg me shtatë vende

Më: 1 shtator 2022 Në ora: 22:58
Foto ilustrim

Një nga risitë më interesante të këtij viti shumë sfidues ende nuk e ka dëshmuar veten në treg, por duke gjykuar nga interesi, çdo gjë përveç statusit bestseller do të jetë surprizë.

Në fund të fundit, ne ende po flasim për shtatë-vendëshin më të lirë në tregun evropian. Pikërisht kështu, Jogger ofron tre rreshta ulësesh, dhe është një lloj përzierje e kryqëzimit, karrocave stacion dhe minivanit. British Carwow vendosi të kontrollojë se si është Jogger në praktikë, në varësi të ngarkesës fillestare.

Mat Watson niset me një makinë bosh ku ngarkesa e vetme është pesha e tij prej 75 kg. Jogger, i fuqizuar nga një motor benzine 1.0 turbo me 110 kuaj/fuqi dhe 200 Nm, nuk është atlet, kështu që arrin 96 km/h në 11.34 sekonda.

Ndërsa ngarkesa rritet, performanca bie dhe nën ngarkesë të plotë me gjashtë persona dhe 200 kg ngarkesë, kur makina peshon dy tonë, sprinti në 100 km/h zgjat 16,43 sekonda dhe çerek milja kalon në 21,42 sekonda.

Lajmi i mirë është se me rritjen e masës, distanca e ndalimit mbetet e njëjtë, si dhe që Jogger me pasagjerë shtesë e kalon në mënyrë solide testin e sllallomit, madje edhe fillimin në ngjitje.

Më poshtë, shikoni videon e këtij testi interesant dhe ne do të përfundojmë se si fillon Jogger në tregun tonë me një çmim prej 129,400 HRK.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat