Ferrari gati të zbulojë SUV-in Purosangue më 13 shtator

Auto

Ferrari gati të zbulojë SUV-in Purosangue më 13 shtator

Më: 7 shtator 2022 Në ora: 21:35
Foto ilustrim

Ferrari është gati të zbulojë SUV-në e tij të parë, Purosangue, më 13 shtator për tregjet globale.

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, automjeti do të hapë një kapitull të ri për markën italiane të super-makinave dhe do të konkurrojë kundër Lamborghini Urus dhe Porsche Cayenne.

Makina e ardhshme me katër rrota është parë duke bërë teste pranë objektit të markës, Maranello, muajt e fundit, megjithëse në një avatar të kamufluar.

Ferrari ka qenë i njohur për krijimin e disa prej motorëve më të mirë V8 dhe V12 gjatë gjithë historisë së tij.

Prodhuesi i super-makinave po futet në botën e SUV-ve të performancës me Purosangue që do të thotë i pastër.

Megjithatë, kompania ka një sfidë të madhe për të kapërcyer në formën e Lamborghini Urus, e cila ka bërë shifra të mira shitjesh që nga debutimi i saj në vitin 2018.

Kompania ka publikuar në Twitter një video ku dëgjohet se si do të tingëllojë Ferrari Purosangue në rrugë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat