Tesla ka nisur punësimin e punëtorëve për prodhimin e Cybertruck

Auto

Tesla ka nisur punësimin e punëtorëve për prodhimin e Cybertruck

Më: 11 nëntor 2022 Në ora: 07:30
Tesla

Tesla po fillon të punësojë punëtorë posaçërisht për prodhimin e Cybertruck në Gigafactory Texas, sipas listave të vendeve të punës të parë nga Electrek.

Kur Tesla prezantoi Cybertruck-un në vitin 2019, Tesla tha se kamionçina elektrike do të dilte në treg deri në fund të vitit 2021. Ndërsa afati po afrohej, prodhuesi i automjeteve konfirmoi se prodhimi u shty në vitin 2022.

Së fundmi u raportua se Tesla mund të fillojë prodhimin masiv të Cybertruck në fund të vitit 2023.

Tani Electrek ka vënë re edhe listat e para të punës, specifike për prodhimin e Cybertruck – duke konfirmuar se Tesla po fillon të punësojë për programin e kamionëve elektrikë në Teksas. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat