​Mercedes-Benz 190 feston ditëlindjen e tij të 40-të

Auto

​Mercedes-Benz 190 feston ditëlindjen e tij të 40-të

Më: 27 nëntor 2022 Në ora: 21:31
Foto ilustrim

Elegant, i sigurt dhe sportiv – me këto kërkesa në mendje, Mercedes-Benz zgjeroi gamën e modeleve të tij më 8 dhjetor 1982 për të përfshirë një seri modelesh të reja, më kompakte, por pak më të përballueshme.

Seritë Mercedes-Benz 190 dhe 190 E W 201 vendosin standarde të reja në segmentin e tregut. Sot, edhe pas katër dekadash, dizajni i sedanit kompakt duket modern, dhe teknologjia e paraqitur formon themelin.

Modeli fillestar i markës, i quajtur me dashuri "Baby-Benz", është ende pjesë e skenës së rrugës si një klasik i njohur, i rehatshëm dhe i besueshëm. Pas fillimit me dy lloje motorësh me benzinë, gama e motorëve u zgjerua vazhdimisht.

Tashmë në vitin 1983 u shfaq një variant me naftë, 190 D sportiv "gjashtëmbëdhjetë valvul" 190 E 2.3-16 dhe pasardhësit e tij ishin të suksesshëm në shitje dhe motorsport që nga viti 1984 e tutje. Sidomos në Kampionatin Gjerman të Makinave Turistike (DTM) ata fitojnë gara dhe tituj.

Modelet 190 dhe 190 E kanë një motor M 102 me katër cilindra të 1997 cc. Motori është përdorur në një formë të modifikuar në Mercedes-Benz 200 nga seria e modelit 123 që nga viti 1980. Për të pozicionuar qartë klasën kompakte, marka zgjedh numrin më të vogël 190 për modelet e reja.

Kur Mercedes-Benz prezantoi pasardhësin e serisë së modeleve 202 në maj 1993, iu dha një emër që përputhej me nomenklaturën e re, tashmë të mirënjohur - C-Class.

Suksesi i Mercedes-Benz në përmbushjen e këtyre kërkesave u bë i qartë kur u prezantua te tregtarët dhe partnerët e tij me kontratë më 8 dhjetor 1982. Sedani kompakt dhe i lehtë për t'u përdorur është një kënaqësi për t'u drejtuar, pozicioni i ndenjës për shoferin dhe pasagjerin përpara është po aq i mirë sa në automjetet më të mëdha Mercedes-Benz, dhe mbajtja në rrugë, komoditeti i drejtimit, cilësia, besueshmëria dhe qëndrueshmëria nuk ulen.

Realizimi i projektit u vendos më 19 tetor 1978. Në atë kohë, bordi drejtues i kompanisë vendosi që 190 të ishte më i vogël, më i lehtë dhe më ekonomik se seria e njohur 123 e klasës së mesme.

Ndryshe nga ai model, renditen këto dimensione: gjatësia totale 4420 milimetra, gjerësia 1678 milimetra, lartësia 1383 milimetra.

W201 hyri në prodhim serik në Sindelfingen përpara se të fillonte prodhimi edhe në fabrikën e Mercedes-Benz në Bremen, e cila u shkëput nga fabrika Borgward në vitin 1978.

Në vend, Nordwerk Im Holter Feld u ndërtua posaçërisht për serinë 201, e konsideruar në atë kohë si objekti më modern i prodhimit të automjeteve në botë.

Për herë të parë në industri, për shembull, boshtet pozicionohen automatikisht. Ish-Daimler-Benz AG investoi rreth 1.4 miliardë marka në fabrikën e re – investimi më i madh i vetëm në historinë e kompanisë deri në atë datë.

Prodhimi fillon në shtator 1982 në sallën 7 me pjesët e trupit në të bardhë, të cilat më parë janë dorëzuar në fabrikën e montimit në Sindelfingen.

Suksesi i madh i klasës kompakte siguron zgjerimin e vazhdueshëm të kapaciteteve dhe vendeve të punës në fabrikën në Bremen. Në total, rreth 1 milion të viteve 190 u ndërtuan në qytet mbi lumin Weser deri në gusht 1993. Deri më sot, Bremeni është fabrika kryesore në botë për C-Class.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat