G-Class i Delta është gati për kushtet më të vështira të motit

Auto

G-Class i Delta është gati për kushtet më të vështira të motit

Më: 3 dhjetor 2022 Në ora: 14:38
G-Class i Delta

Kompania Delta4x4 përmbushi dëshirën e një klienti të pasur dhe përgatiti Mercedes G-Class edhe për kushtet më të vështira të motit.

Bëhet fjalë për modelin G500, i cili mori gjurmë pas modifikimeve. Procesi nuk ishte aspak i lehtë dhe mbi të gjitha akorduesi ngriti pezullimin me 20 centimetra dhe zgjeroi parafango për të krijuar hapësirën e nevojshme për hapat.

Konvertimi kushtoi shumë para dhe u nevojitën 50 mijë euro për instalimin e pjesëve dhe trasesë. Të gjitha pjesët kërkonin homologim në Zvicër, që përfshin testime dhe inspektime, të cilat kushtojnë 50 mijë euro shtesë.

Përmirësimet e pezullimit dhe homologimi i kushtuan pronarit rreth 19 mijë euro, ndërsa ai ndau 20 mijë euro për një parakolp të modifikuar të përparmë, parakolp para, grup shtesë të rrotave dhe raftet e çatisë.

Çmimi total i modifikimeve është rreth 139 mijë euro dhe është një shtesë e çmimit bazë të modelit G500, i cili në Gjermani kushton 130,203.85 euro. Modifikimet janë në fakt më të shtrenjta se vetë automjeti.

Nuk duhet harruar se është e mundur të hiqni gjurmët dhe të instaloni grupin e përmendur të rrotave për përdorim të përditshëm.

Kompania Delta4x4 është e specializuar në konvertime ekstreme si kjo.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat