Volkswagen do të debutojë me automjetin e ri elektrik në CES 2023

Auto

Volkswagen do të debutojë me automjetin e ri elektrik në CES 2023

Më: 29 dhjetor 2022 Në ora: 00:40

Volkswagen do të ofrojë një paraqitje të shkurtër të automjetit të tij të ardhshëm tërësisht elektrik më 4 janar.

Sipas mediave të huaja, automjeti do të debutojë në kamuflazh në Panairin e javës së ardhshme në Las Vegas.

Ai pritet të jetë versioni i prodhimit të sedanit elektrik ID.7 që u parashikua nga koncepti ID.Aero në qershor.

Si sedani i parë elektrik global i markës, ID.7 do të shitet në Kinë, Evropë dhe Shtetet e Bashkuara.

Ai do të veprojë si një zëvendësues elektrik për sedanin Passat.

Volkswagen thotë se sedani elektrik do të jetë pesë metra i gjatë, duke e bërë atë më të madh se Passat dhe Arteon aktual. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat