Maserati zbulon brendësinë e GranTurismo të ri

Auto

Maserati zbulon brendësinë e GranTurismo të ri

Më: 23 janar 2023 Në ora: 14:04
Maserati GranTurismo

Maserati GranTurismo krejt i ri debutoi në tetor 2022 dhe do të vijë në të dyja format – ICE dhe EV.

Mirëpo Maserati nuk na tregoi foto deri së fundmi, kur në kanalet zyrtare mediatike u shfaq një galeri e detajuar me pamje të brendshme dhe të jashtme.

Maserati GranTurismo ofrohet në tre versione.

Si Modena e nivelit fillestar, ashtu edhe Trofeo i orientuar nga performanca janë të pajisur me motorin V6 3.0-litërsh, megjithëse në gjendje të ndryshme maksimumi që prodhojnë 490 hp (365 kW/496 PS) dhe 550 hp (410 kW/557 PS).

Sa i përket Folgore me emetim zero, ai përmban një treshe motorësh elektrikë që prodhojnë një fuqi të kombinuar 751 hp (560 kW/761 PS), duke marrë energji nga paketa e baterive 92,5 kWh 800 volt.Për të dalluar secilin version të GranTurismo, Maserati zgjodhi prekje të ndryshme stili në pjesën e jashtme dhe kombinime unike të ngjyrave dhe veshjeve brenda kabinës. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat