Simulatori Red Bull Racing F1 kushton 120 mijë dollarë

Auto

Simulatori Red Bull Racing F1 kushton 120 mijë dollarë

Më: 16 mars 2023 Në ora: 23:08
Simulatori Red Bull Racing F1

Red Bull dhe Formula 1 janë bashkuar për të shitur një simulator të quajtur Oracle Red Bull Racing RB18 Show Car Simulator me çmim 120 mijë dollarë.

Simulatori është një produkt i Memento Exclusives, i themeluar nga ish-mekaniku i Honda, Barry Gough.

Kjo kompani prodhoi 2022 dhe 2023 Alfa Romeo F1 Team veturat e shfaqjes dhe produktet e simulatorëve duke përdorur të njëjtin proces si në prodhimin e makinave “të vërteta”.

Më saktësisht, për prodhimin e simulatorit të lojërave, të dhënat CAD të ofruara direkt nga Red Bull janë të koduara. Ka dy versione, dhe ai më i lirë quhet Show Car dhe kushton 90,447 dollarë. Më e shtrenjta quhet Champion’s Edition, kushton 120,596 dollarë dhe ka një krah të përparmë.

Përveç përfaqësimit praktik të gjysmës së përparme të një makine F1, pajisja përmban gjithashtu vozita lojërash të personalizuara, një timon Rexing Formula Wheel Mayaris me shenjat e Red Bull në ndërruesit e vozit dhe një monitor të gjerë të lakuar të lojërave AOC. Tingulli sigurohet nga sistemi Z906 Ultimate THX Surround Sound, por nuk ka asnjë informacion për harduerin e kompjuterit.

Kompania memento Exclusives pretendon se hardueri është finalizuar në bashkëpunim me Red Bull Racing dhe se ofron vetëm opsionet më të mira. Dihet që klientët mund të zgjedhin veshjen e kampionatit të Max Verstappen ose Sergio Perez.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat