Ford tërheq 310,000 kamionçina për të rregulluar problemin me “airbag”-un e përparmë të shoferit

Auto

Ford tërheq 310,000 kamionçina për të rregulluar problemin me “airbag”-un e përparmë të shoferit

Më: 18 maj 2023 Në ora: 06:49
Foto ilustrim

Ford ka bërë të ditur se po tërheq më shumë se 310,000 kamionçina në SHBA sepse “airbag” i përparmë i shoferit mund të mos fryhet në një aksident.

Sipas mediave të huaja, tërheqja mbulon disa F-250, F-350, F-450 dhe F-550 Super Duty nga viti i modelit 2016.

Kompania thotë se pluhuri mund të grumbullohet në një kabllo brenda timonit, duke ndërprerë lidhjen elektrike.

Ford thotë se nuk është në dijeni të ndonjë përplasjeje apo lëndimi të shkaktuar nga problemi.

Tregtarët do të zëvendësojnë instalimet elektrike të timonit pa kosto për pronarët, të cilët do të njoftohen duke filluar nga 5 korriku.

Pronarët mund të dëgjojnë zhurma kërcitëse brenda timonit, ose çelësat e timonit dhe boria mund të mos funksionojë.

Ata gjithashtu mund të shohin një dritë paralajmëruese të “airbag”-ëve që i njofton për problemin.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat