I sheh sherrin “autopilotit”, vetura përplaset për makinën e ndaluar të policisë në Teksas

Auto

I sheh sherrin “autopilotit”, vetura përplaset për makinën e ndaluar të policisë në Teksas

Më: 13 gusht 2023 Në ora: 08:32
Vetura përplaset për makinën e ndaluar të policisë në Teksas

Një raport i ri tregon pamjet e kamerave të Tesla-s të një përplasjeje ku automjeti përplaset me një makinë policie të ndaluar në Teksas ndërsa Autopilot është i aktivizuar.

Sipas mediave të huaja, videoja tregon se si Autopilot i trajton keq automjetet e ndalura të urgjencës dhe se si çdo shofer i dëmtuar mund të shkaktojë një përplasje si kjo.

Dhe oficerët e plagosur në vendngjarje po fajësojnë dhe padisin Tesla-n për incidentin.

Videoja thuhet se është një nga shumë të marra nga Wall Street Journal në lidhje me një hetim nga autoritetet.

Ky hetim ka vazhduar që nga mesi i vitit 2021 dhe përfshin mënyrën se si Autopilot trajton automjetet e urgjencës të ndaluara në rrugë.

Deri në këtë pikë, është implikuar edhe pse jo i përcaktuar si fajtor, në të paktën 16 përplasje.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat