Brabus prezantoi një krijim interesant të bazuar në Range Rover

Auto

Brabus prezantoi një krijim interesant të bazuar në Range Rover

Më: 16 gusht 2023 Në ora: 19:54
Brabus

Brabus, i njohur më së shumti për projektet e tij të jashtëzakonshme të bazuara në veturat Mercedes, këtë herë ka trajtuar edicionin më luksoz të Range Rover aktual, për të cilin duhet të ndahen 388 mijë euro.

Pas emrit Brabus 600 fshihet një version i rafinuar i gjeneratës aktuale (e pestë) Range Rover me një bazë të rritur të rrotave që Land Rover ofron pas emërtimit P530 dhe fuqizohet nga motori biturbo 4.4 litra V8 i BMW që (para ndërhyrjes në Bottrop) zhvillon 530 kuaj/fuqi dhe 750 Nm çift rrotullues maksimal.

Numri 600 i Brabusit i referohet numrit të “kuajve” që drejtojnë versionin e modifikuar të “fisnikërisë” britanike dhe me 70 kuaj/fuqi shtesë, ka arritur edhe 50 Nm çift rrotullues shtesë, arrin në 4.5 sekonda.

Ndryshimet e trupit përfshijnë parakolpët e ridizajnuar dhe një spoiler më të madh në derën e pestë, dhe Gama vendoset në rrotat e zeza të aluminit 24 inç të Brabus (Monoblock ZV) të veshura me goma 295/35 Continental SportContact 6 me pezullimin, dyshemeja mund të jetë më afër tokës me 20 milimetra shtesë.

“Pika në i” mund të jetë një ngjyrë interesante e zgjedhur në Bottrop për kalipanët e mëdhenj të frenave, e cila është e njëjtë me kabinën e pasagjerëve të mbushur me luks dhe ndarjen e bagazhit.

Për të marrë modelin e Brabus në Range Rover, duhet të lini mënjanë 388 mijë euro.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat