Kështu do të duket modeli i ri i Volkswagen Tiguan

Auto

Kështu do të duket modeli i ri i Volkswagen Tiguan

Më: 26 gusht 2023 Në ora: 21:53
Foto ilustrim

Fotot e Volkswagen Tiguan të ri janë shfaqur në internet dhe ofrojnë pamjen më të mirë të crossover-it kompakt gjerman deri më tani.

Tani është e qartë se Tiguan do të humbasë pjesën e përparme tërheqëse në formë nofulle që zbukuron modelin aktual dhe do të marrë një pamje më elegante, më organike.

Profili të kujton Touareg-in më të madh, ndërsa fascia e përparme përmban gjurmë të Golf VIII dhe SUV-së plotësisht elektrike ID.4. Fenerët janë të lidhur me një linjë të ndriçuar, e cila ndoshta përmban dritat e ditës. Grila e madhe e radiatorit zë pjesën më të madhe të parakolpit të përparmë, dhe “ndarësi” është mbajtësi i targës.

Mbrojtja plastike e zezë në pjesët e poshtme të automjetit i jep Tiguan njëfarë qëndrueshmërie dhe distanca e konsiderueshme nga toka të lë përshtypjen e një SUV të vërtetë dhe një crossover “të fryrë”.

Në pjesën e pasme është një vijë e errët e dritës që fsheh elementë modernë të ndriçimit. Porta e pasme katrore duket më tërheqëse në krahasim me pjesën e përparme të makinës. Gjithashtu, ka gjurmë të dizajnit të Audi A8, si dhe të kryqëzimit të vogël Volkswagen T-Cross.

Brendësia është tipike VW, e rregullt, funksionale dhe e dizajnuar me shije. Timoni me tre fole është përpara ekranit dixhital të shoferit, dhe ekrani i spikatur i info-argëtimit është i kënduar drejt shoferit dhe i pozicionuar pak mbi hapjet qendrore të ajrit. Duket se Tiguan i ri do të ketë kontrolle dixhitale për sistemin HVAC.

Volkswagen është nën sulm për ergonominë e tij të rëndë dhe planifikon ta korrigjojë këtë në të ardhmen.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat