​Amazon do të lejojë tregtarët të shesin automjete në SHBA në vitin 2024

Auto

​Amazon do të lejojë tregtarët të shesin automjete në SHBA në vitin 2024

Më: 16 nëntor 2023 Në ora: 20:45
Foto ilustrim

Kompania Amazon njoftoi të enjten se do të fillojë të lejojë tregtarët e automjeteve të shesin automjete në ueb faqen e saj të internetit në SHBA vitin e ardhshëm.

"Klientët do të jenë në gjendje të kërkojnë në Amazon për automjete të disponueshme në zonën e tyre bazuar në një sërë preferencash, duke përfshirë modelin, dekorin, ngjyrën dhe veçoritë; të zgjedhin makinën e tyre të preferuar; dhe më pas të kontrollojnë në internet me opsionet e zgjedhura të pagesës dhe financimit”, thuhet në një deklaratë.

"Kjo përvojë e re e blerjeve digjitale do t'ua bëjë të lehtë klientëve blerjen e një makine të re në internet", shtoi Amazon.

Kompania tha se Hyundai do të jetë marka e parë e disponueshme për klientët për të blerë. /AA

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat