Tesla Cybertruck u pa duke u testuar në ujë

Auto

Tesla Cybertruck u pa duke u testuar në ujë

Më: 22 nëntor 2023 Në ora: 12:05
Tesla Cybertruck

Një prototip i Tesla Cybertruck u pa duke u testuar në ujë, në Gjirin e Meksikës, duke u kujtuar përdoruesve të mediave sociale pretendimet e Elon Musk-ut se kamionçina elektrike ka disa aftësi të papërshkueshme nga uji.

Videoja e shkurtër e postuar në Reddit tregon Cybertruckun në një plazh në Port Aransas të Teksasit.

Kamionçina shihet duke u nisur drejt oqeanit dhe duke u futur në ujë, derisa pushuesit aty nuk mund ta besonin.

Megjithatë, Cybertruck nuk u fut të thellë në ujë, duke qëndruar në zonën shumë të cekët – uji nuk arriti as në dyshemenë e automjetit.

Pas një shëtitje në ujë kamionçina doli nga aty dhe u pa duke u larguar nga plazhi. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat