ID.7 Tourer është karavani i parë elektrik i Volkswagen

Auto

ID.7 Tourer është karavani i parë elektrik i Volkswagen

Më: 20 shkurt 2024 Në ora: 14:41
Foto ilustrim

E mbani mend ID. Space Vizzion Concept që Volkswagen prezantoi në nëntor të vitit 2019?

Dhe ky është versioni i prodhimit.

Quhet ID.7 Tourer dhe përfaqëson llojin e parë të VW në segmentin e rafinuar të llojit karavan elektrik.

Megjithëse vagonët janë zakonisht pak më të mëdhenj se sedanët mbi të cilët bazohen, ky nuk është një rast i tillë, shkruajnë mediat e huaja.

ID.7 Tourer ka të njëjtën gjatësi, gjerësi dhe lartësi si modeli i rregullt nga i cili ka trashëguar edhe bazën e rrotave.

Kjo e bën atë 4961 milimetra (195,3 inç) të gjatë, 1862 mm (73,3 in) të gjerë (pa pasqyra) dhe 1536 mm (60,4 inç) të gjatë. Ka 2971 mm (117 in) midis boshteve. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat