Ferrari 296 GTB arrin një shpejtësi më të madhe sesa mendohet, publikohet videoja

Auto

Ferrari 296 GTB arrin një shpejtësi më të madhe sesa mendohet, publikohet videoja

Më: 12 maj 2024 Në ora: 10:36
Ferrari

Ferrari nuk liston një shpejtësi të madhe për motorin 296 GTB.

Zyrtarisht ai nuk ecën më shpejt se 331 km/h, numër ky mjaft i çuditshëm që sugjeron se ai nuk është shumë i shpejtë.

Por, nga një video e shpërndarë së fundmi, shpejtësia 331 km/h është vetëm fillimi.

Shpejtësia maksimale e tij vjen në fund të klipit, ku Ferrari arrin 476 km/h.

Ndryshe, vetura përmban një motor V6 3.0 litërsh me 654 kuaj fuqi dhe një transmision me tetë shpejtësi.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat