Bentley zbulon imazhe nga modeli i ri me 771 kuaj fuqi

Auto

Bentley zbulon imazhe nga modeli i ri me 771 kuaj fuqi

Më: 17 maj 2024 Në ora: 15:13
Bentley

Bentley së fundmi “i tha lamtumirë” Continental GT-së së vjetër me versionin e fundit me motor V8, Edition 8.

Një javë më vonë, marka luksoze britanike po prezanton modelin e ri Continental për të cilin ka zbuluar disa imazhe të hershme.

Siç pritej, Conti i ri përdor “Ultra Performance Hybrid” që bazohet në motorin V8.

Motori me djegie dhe ai elektrik punojnë së bashku dhe kombinojnë 771 kuaj fuqi.

Këto përmirësime thuhet ta transformojnë Continental GT-në e re në “veturën Bentley më dinamiken në historinë 105 vjeçare të kompanisë”.

Image
Bentley

Numra të tjerë të performancës nuk janë bërë të ditur, por me sa duket do të jetë më i shpejtë se paraardhësi.

Bëhet e ditur se gjenerata e ardhshme Continental GT debuton në qershor si një coupe.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat