Aston Martin me plane për një SUV për terrene të vështira

Auto

Aston Martin me plane për një SUV për terrene të vështira

Më: 19 maj 2024 Në ora: 15:21
Foto ilustrim

Një raport i pakonfirmuar ende pretendon se Aston Martin është duke punuar për një SUV të ri për terrene të vështira.

Siç raportohet, Aston Martin ka në plan të ndërtojë një automjet me katër rrota, i frymëzuar nga Mercedes-Benz G-Wagen, Land Rover Defender dhe Lamborghini LM002.

Ndërsa LM002 shpesh njihet me pseudonimin “Rambo Lambo”, raporti pretendon se Aston Martin nga brenda njihet si “Project Rambo”.

Megjithatë, marka britanike ende nuk ka marrë një vendim përfundimtar për automjetin.

SUV për terrene të vështira do të ishte i dyti i prodhuesit pas DBX, i cili shpejt është bërë modeli më i shitur i tij.

DBX fuqizohet nga një motor V8 me dy turbo 4.0 litërsh dhe përmes një transmisioni automatik me nëntë shpejtësi.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat