Hyundai publikoi fotot e para të modelit të ri SUV Inster

Auto

Hyundai publikoi fotot e para të modelit të ri SUV Inster

Më: 11 qershor 2024 Në ora: 22:47
UV Inster

Është një veturë elektrike nënkompakt nga segmenti “A”.

Hyundai publikoi të martën fotot e para teaser të modelit të ri elektrik, i cili do të quhet Inster.

Emri Inster rrjedh nga fjalët “intim” dhe “novator” dhe pasqyron evolucionin e emrit të modelit Casper të fuqizuar nga SUS.

Image
UV Inster

Theksojmë se Hyundai Casper u prezantua në vitin 2021, si model ekskluzivisht për tregun korean.

Inster do të vendosë standarde të reja në distancën e drejtimit, teknologjinë dhe veçoritë e sigurisë, pretendon prodhuesi korean.

Image
UV Inster

Fotot e para zbulojnë një profil të fortë, por kompakt SUV me drita dalluese LED gjatë ditës, sinjalizues me grafikë pikseluar dhe dritat e pasme që përcaktojnë dizajnin e modelit të ri.

Hyundai thotë se Inster ka një distancë maksimale të parashikuar prej 355 km (WLTP) me një karikim të vetëm të baterisë.

Image
UV Inster

Vetura do të ketë premierën e saj botërore në International Mobility Expo në Busan, Koreja e Jugut, në fund të këtij muaji.

Përndryshe, Inster do të emërtohet si Casper Electric në Kore.

Image
UV Inster
commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat