ABT i shton disa kuajfuqi Audit Q2 - Bota Sot
ABT i shton disa kuajfuqi Audit Q2

Auto

E shtunë, 20 tetor 2018

ABT i shton disa kuajfuqi Audit Q2

Më: 16 shtator 2018 Në ora: 07:47
Audi Q2

Edhe Crossoveri Q2 i Audit ka kaluar nëpër duar të kompanisë së famshme gjermane që merret me modifikime të veturave – ABT Sportsline.

ABT Sportsline te ky Crossover i Audit është fokusuar më shumë te modifikimi i amortizatorëve (ku ky model tani është më i ulët për 40 mm). Po ashtu, ka zgjedhur edhe setin e ri të rrotave nga alumini (nga 18 deri 20-inç) si dhe disa paketa për përforcimin e motorëve.

Kështu, motori diezl TDI më i fuqishëm është përforcuar nga 190 në 215 kuajfuqi ndërsa ai benzinë nga 190 në 230 kuajfuqi.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test