Në Liban qindra njerëz protestuan kundër martesës së fëmijëve - Bota Sot
Në Liban qindra njerëz protestuan kundër martesës së fëmijëve

Azia

Në Liban qindra njerëz protestuan kundër martesës së fëmijëve

Më: 2 mars 2019 Në ora: 19:09
Foto

Qindra njerëz protestuan të shtunën në Liban kundër martesës së fëmijëve, duke kërkuar që ligjvënësit të ndalojnë sindikatat nën moshën 18 vjeç, në një vend ku disa besime lejojnë vajzat të martohen në moshën 14 vjeçare, shkruan AFP.

Organizuar nga grupet e shoqërisë civile, tubimi tërhoqi gra nga të gjitha moshat - dhe disa ligjvënës - të cilët marshuan në parlament në kryeqytet Beiru, tha një fotograf i AFP.

Disa mbanin pankarta me slogane që lexonin "Jo para 18 vjeç" dhe "Ndaloni martesën e hershme".

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat