Këshilli i Sigurimit i OKB në bisedimet mbi shpëtimin e marrëveshjes së armatosjes të Jemenit - Bota Sot
Këshilli i Sigurimit i OKB në bisedimet mbi shpëtimin e marrëveshjes së armatosjes të Jemenit

Azia

Këshilli i Sigurimit i OKB në bisedimet mbi shpëtimin e marrëveshjes së armatosjes të Jemenit

Më: 13 mars 2019 Në ora: 16:37
Martin Griffiths

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara u takua me dyer të mbyllura me të dërguarin e trupit botëror për Jemenin të mërkurën në një përpjekje për të shpëtuar një marrëveshje të zjarrtë të armëpushimit e parë si vendimtare për përpjekjet diplomatike për t'i dhënë fund luftësn shkruan AFP.

Qeveria e Jemenit dhe aleatët e saj sauditë dhe algjerianë ranë dakord në bisedimet me rebelët Huthi gati një muaj më parë për të filluar një rikthim të forcave nga qyteti i Hodeidës, por asgjë nuk ka ndodhur në terren.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...