Për shkak të tërmetit nga pishina në ndërtesë rrjedh uji - Bota Sot
Për shkak të tërmetit nga pishina në ndërtesë rrjedh uji

Azia

Për shkak të tërmetit nga pishina në ndërtesë rrjedh uji

Më: 23 prill 2019 Në ora: 12:52
Foto

Dy tërmete shkatërruese që goditën Filipinet në më pak se 24 orë dhe në të cilat të paktën 16 vetë humbën jetën dhe u lënduan 81 njerëz të tjerë, u shkaktuan dëme të mëdha materiale.

Shumë ndërtesa në kryeqytetin Manila u tronditën, qytetarët ikin nga paniku dhe një nga imazhet që la përshtypjen më të madhe është një klip që tregon se si një sasi e madhe e ujit rrjedh nga një ndërtesë në lagjen Binondo.

Uji rrjedh nga pishina e vendosur në apartament nën çati të ndërtesës së lartë 190 metra, shkruan Gizmodo.

Ndërtesa është relativisht e re dhe ende nuk është zyrtarisht e hapur, dhe është gjithashtu objekti më i lartë në zonë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...