Siri/ Shpërthimi i bombës i merr jetën 11 personave, mes tyre dhe fëmijë - Bota Sot
Siri/ Shpërthimi i bombës i merr jetën 11 personave, mes tyre dhe fëmijë

Azia

Siri/ Shpërthimi i bombës i merr jetën 11 personave, mes tyre dhe fëmijë

Më: 12 korrik 2019 Në ora: 08:59
Foto ilustrim

Të paktën 11 persona kanë vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur si pasojë e një shpërthimi të një bombe në Siri.

Shpërthimi i fuqishëm ndodhi të enjten në Afrini ku bomba ishte vendosur në një makinë. Sipas raportimeve të vrarë janë përgjithësisht civilë por ka edhe fëmijë mes tyre.

Shumë nga të plagosurit janë në gjendje të rëndë shëndetësore. Kujtojmë që Afrini është një qytet ku nodhet në veri të Aleppos, në kufi me Turqinë.

Afrini vitin e kaluar u mor nga rebelët të cilët të mbështetur nga Turqia luftuan kundër kurdëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...