Aeroporti i Hong Kong-ut okupohet nga protestuesit - Bota Sot
Aeroporti i Hong Kong-ut okupohet nga protestuesit

Azia

Aeroporti i Hong Kong-ut okupohet nga protestuesit

Më: 9 gusht 2019 Në ora: 23:54
Hong Kong

Qindra aktivistë pro-demokracisë kanë okupuar aeroportin ndërkombëtar të Hong Kong-ut.

Protestuesit synojnë ta bllokojnë aeroportin e Hong Kong-ut për një afat treditorë, shkruan CNN.

Kujtojmë se kjo është protesta e 10-të me radhë që protestuesit kinezë dalin dhe bllokojnë rrugët gjatë vikendeve.

 

Turma është frustruar me strategjinë e Qeverisë kineze për të qëndruar neutrale ndaj krizave politike në vend.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat