“Vdes” F-35, Kina bëhet me super-aeroplanë luftarakë - Bota Sot
“Vdes” F-35, Kina bëhet me super-aeroplanë luftarakë

Azia

“Vdes” F-35, Kina bëhet me super-aeroplanë luftarakë

Më: 12 gusht 2019 Në ora: 19:43
Super-aeroplanët luftarakë

Shkencëtarët kinezë pretendojnë se kanë zhvilluar një lloj të ri të materialit për të bërë aeroplanët më pak të zbuluar nga radarët.

Metamaterialet kanë qenë një temë e njohur kërkimore për më shumë se një dekadë, raportoi Financial Times në vitin 2018.

"Metamaterialet së pari kapën imagjinatën e publikut në vitin 2006, kur John Pendry nga Imperial College publikoi dy punime që tregojnë si krijohet një mantel i padukshëm i stilit Harry Potter duke përdorur materialet e prodhuara posaçërisht”, shkruante gazeta britanike atë kohë.

Profesor Luo Xiangang dhe kolegët e tij në Institutin e Optikës dhe Elektronikës, pjesë e Akademisë së Shkencave Kineze në Chengdu, thanë se kishin krijuar modelin e parë matematikor për të përshkruar saktësisht sjelljen e valëve elektromagnetike kur ato "godasin një copë metali të gdhendur me modele mikroskopike, shkruan South China Morning Post.

Gazeta citoi një deklaratë që ekipi i Luo postoi në faqen e internetit të akademisë më 15 korrik 2019.

"Me modelin e tyre të ri dhe përparimet në fabrikimin e materialeve, ata zhvilluan një membranë të njohur si" meta-sipërfaqe", e cila mund të absorbojë valët e radarit në spektrin më të gjerë të raportuar ndonjëherë," raporton South China Morning Post.

Aktualisht, avionët e padukshëm mbështeten kryesisht në gjeometri të veçantë - formën e trupit të tyre - për të devijuar sinjalet e radarit, por dizajni i tyre mund të ndikojë në performancën aerodinamike.

Ata gjithashtu përdorin ngjyrë absorbuese kundër sinjaleve të radarit, e cila ka një densitet të lartë, por funksionon vetëm kundër një spektri të frekuencës së kufizuar.

Në një testim të bërë, teknologjia e re uli forcën e një sinjali të reflektuar të radarit - i matur në decibel - me mes 10 dhe gati 30dB në një frekuencë prej 0.3 deri 40 gigaherc.    

Një teknolog nga Universiteti Fudan në Shanghai, i cili nuk ishte i përfshirë në punë, tha se një avion ose anije luftarake duke përdorur teknologjinë e re mund të mashtrojnë të gjitha sistemet e radarëve ushtarakë në operim sot.

Pretendimet e Luo dhe komentet e tyre mbi implikimet e tyre nuk përbëjnë një ndryshim të madh në mënyrën se si kompanitë zhvillojnë aeroplanët e padukshëm të luftës.

Kjo pasi meta-sipërfaqja në të cilën Luo është duke punuar, është vetëm një shembull i llojit të metamaterialit që ka qenë objekt i hulumtimit në të gjithë botën.

Metamateriale të caktuara mund të kontrollojnë valët elektromagnetike, por ato gjithashtu mund të përdoren për të përmirësuar performancën e antenave dhe sensorëve satelitorë.

Kompania Lockheed Martin, e cila prodhon aeroplanët e padukshëm F-22 dhe F-35 të ushtrisë amerikane, është një investitor i madh në metamateriale. Në vitin 2017, ajo hyri në partneritet me një firmë kanadeze që prodhon metamateriale të lehta për aplikime të energjisë diellore.

Metamaterialet janë premtuese dhe me kalimin e kohës mund të bllokojnë në rrugën e tyre prodhimin e avionëve të vendeve të ndryshme, por ato nuk janë revolucionare, transmetojnë mediat amerikane.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...