Irani dërgon shkatërrues në Gjirin e Adenit - Bota Sot
Irani dërgon shkatërrues në Gjirin e Adenit

Azia

Irani dërgon shkatërrues në Gjirin e Adenit

Më: 26 gusht 2019 Në ora: 12:15
Irani dërgon shkatërrues në Gjirin e Adenit

Irani ka dërguar në Gjirin e Adenit një shkatërrues të armatosur detar për të mbrojtur anijet iraniane që lundrojnë në këtë rrugë, njoftojnë mediat vendore.

Siç thuhet, shkatërruesi është i armatosur me sistem raketor me rang të gjatë.

Mediat iraniane ka përshkruar anijen si shkatërruesin më të avancuar iranian. Pjesë e tij do të jenë edhe bartës të helikopterit dhe lundrues logjistikë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...