Izraeli vendos kukulla në vend të ushtarëve në kufirin me Libanin? - Bota Sot
Izraeli vendos kukulla në vend të ushtarëve në kufirin me Libanin?

Azia

Izraeli vendos kukulla në vend të ushtarëve në kufirin me Libanin?

Më: 29 gusht 2019 Në ora: 22:04
Foto ilustrim

Në llogaritë e përdoruesve të lidhur me Hezbollahun me qendër në Liban, kanë qarkulluar foto që dyshohet se trupat izraelite kanë vendosur kukulla në automjetet ushtarake në kufirin e dy vendeve.

Korrespondenti i Al-Manar për televizionin satelitor Hezbollah, Ali Shoaib, postoi në llogarinë e tij në Twitter foto kukulla me uniforma që dyshohet të kenë zëvendësuar ushtarët në kufirin me Libanin.

Shoeib e quajti këtë veprim një “shaka” në Twitter, duke deklaruar se “armiku duhet të mësojë të merret me një grup të zgjuar, profesional, të guximshëm dhe besnik që mund t’i mposht”, njoftoi Jerusalem Post.

Ushtria e vendit kishte refuzuar të komentojë fotot, duke deklaruar se ajo nuk i përgjigjet “raporteve të huaja”.

Gazetari i televizionit pan-arab Al-Majadin, Ali Mortada, postoi disa foto, duke përfshirë selfi në kufirin e dy vendeve.

“Nuk ka izraelitë në kufij. Ku është ushtria që nuk mund të mposhtet? Ata vendosin lodra në vend të ushtarëve të vërtetë, “tha ai.

Izraeli pret një sulm ndaj objektivave ushtarake në veri të vendit.

Reuters citon burime të afërta me Hezbollah të kenë deklaruar se “një grup terrorist libanez po përgatit një sulm ndaj Izraelit”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...