Paqja është larg, 11 të vdekur nga sulmet në Afganistan - Bota Sot
Paqja është larg, 11 të vdekur nga sulmet në Afganistan

Azia

Paqja është larg, 11 të vdekur nga sulmet në Afganistan

Më: 2 tetor 2019 Në ora: 08:53
Afganistan

Ndonëse janë në bisedime për paqe sulmet mes Afganistanit dhe Talibanëve vazhdojnë sërsih.

Së fundmi nga një sulm i kryer nga talebanët kanë mbetur të vrarë rreth 11 policë afgan.

Sulmi i rëndë ndodhi në provincën Balkh të Afhanistanit.

Munir Ahmad Farhad, zëdhënës i guvernatorit të provincës, tha se një grup prej më shumë se 400 talibanësh me motoçikleta e sulmuan stacionin në qarkun Shortepa.

Zëdhënësi i talibanëve, Zabihullah Mujahid, tha se kryengritësit e kanë marrë nën kontroll rrethin, por Farhad e mohoi këtë pretendim.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...