Arabia Saudite pezullon udhëtimin midis disa qyteteve

Azia

Arabia Saudite pezullon udhëtimin midis disa qyteteve

Nga: E.B Më: 25 mars 2020 Në ora: 14:03
Arabia Saudite

Arabia Saudite ka pezulluar udhëtimin ndër-qytet midis Rijadit, Medinës dhe Mekës dhe ka ndaluar rreptёsisht qarkullimin në qytete duke filluar nga ora 3 e mëngjesit. koha lokale, sipas agjencisë shtetërore të lajmeve SPA.

Të hënën, Arabia Saudite kishte vendosur një shtetrrethim në të gjithë vendin duke filluar nga ora 7 pasnesër. kohë lokale deri në 6 të mëngjesit për 21 ditë për të frenuar përhapjen e koronavirusit.

Kjo bëhet me qëllim parandalimin e përhapjes së virusit korona, tashmë një pandemi botërore që po përhapet me shpejtësi të madhe.

Mënyra më e mirë për të evituar këtë virus është të qëndroni në shtëpi dhe të mbani distancë nga njerëzit e tjerë, kjo është arsyeja pse shumica e shteteve po ndalojnë qarkullimin, raportoi CNN, transmetoi Bota Sot.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat