Ngjarje horror/ Babai vret vajzën 17-vjeçare pasi mori vesh se ishte shtatzënë - Bota Sot
Ngjarje horror/ Babai vret vajzën 17-vjeçare pasi mori vesh se ishte shtatzënë

Azia

Ngjarje horror/ Babai vret vajzën 17-vjeçare pasi mori vesh se ishte shtatzënë

Më: 30 korrik 2020 Në ora: 21:54
ilustrim

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Indi, pasi një baba ka vrarë vajzën e tij adoleshente pasi mësoi se ishte shtatzënë.

"Gjithçka ndodhi për nderin e familjes," mësohet të ketë thënë ai pas aktit ekstrem ndaj 17-vjeçares.

Megjithatë policia tha se dyshonte se vajza ishte përdhunuar dhe tashmë po hetojnë sesi mund të ketë ndodhur përdhunimi.

Kur i ati mori vesh lajmin për shtatzaninë, shkoi në shtëpinë e tyre herët në mëngjes dhe e mbyti.

Fshatarëve të tjera ai u tha se kishte vrarë veten dhe se trupi ishte varrosur. Raste të ngjashme të dhunës e diskriminimit ndaj grave në Indi ka pasur vazhdimisht.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat