Iran, shënohen 479 viktima të reja nga COVID-19

Azia

Iran, shënohen 479 viktima të reja nga COVID-19

Më: 20 nëntor 2020 Në ora: 13:36
Ilustrim

Me 479 vdekje të regjistruara gjatë 24 orëve të fundit nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Iran, numri i viktimave ka arritur shifrën 43.896.

Zëdhënësja e Ministrisë së Shëndetësisë së Iranit, Sima Sadat Lari tha se në 24 orët e fundit janë shënuar 13.260 raste të reja me COVID-19, duke e çuar numrin e përgjithshëm të rasteve në 828.377.

Lari shtoi se 5.756 nga të prekurit me COVID-19 janë në gjendje të rëndë dhe se numri i të shëruarve deri më tani ka arritur në 589.025.

Duke informuar se deri tani në vend janë kryer 5.706.834 teste, zëdhënësja Lari vuri në dukje se të gjitha 31 rajonet në vend janë të përfshira në mesin e rajoneve me alarm “të kuq” dhe të “rrezikshëm”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat