Një tërmet i fuqishëm godet Tajvanin

Azia

Një tërmet i fuqishëm godet Tajvanin

Më: 24 tetor 2021 Në ora: 17:26
Foto

Një tërmet i fortë me magnitudë 6.2 goditi Tajvanin verilindor rreth orës 13:11 të së dielës, 24 tetor.

Banorët e qarkut Yilan dëshmuan lëkundjet për rreth 30 sekonda, raportoi Xinhua.

Sipas raporteve fillestare, nuk raportohet për humbje jetësh apo dëme të mëdha nga rajoni i goditur nga tërmeti.

Megjithatë, numrat vijnë nga një raport paraprak dhe një vazhdim do të publikohet së shpejti nga autoritetet tajvaneze.

Sidoqoftë, pas tërmetit, disa banorë kanë postuar video në rrjetet sociale që tregojnë intensitetin e tërmetit me magnitudë 6.2 ballë.

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat