Ekspertët: Kim Jong-un po përgatit përhapjen e virusit vdekjeprurës në perëndim - Bota Sot
Ekspertët: Kim Jong-un po përgatit përhapjen e virusit vdekjeprurës në perëndim

Azia

Ekspertët: Kim Jong-un po përgatit përhapjen e virusit vdekjeprurës në perëndim

Nga: Arben Sylejmani Më: 14 tetor 2017 Në ora: 10:50
Lufta e Koresë së Veriut: Virusi që mund të përhapet anembanë globit nga Kim Jong-un

Koreja e Veriut po zhvillon armë biologjike të afta për të futur sëmundje vdekjeprurëse në rivalët perëndimorë të Kim Jong-un - përfshirë vdekjen e zezë, raporton the EXPRESS. PëRCJELL “Bota sot”.

Shtetit i vetmuar po manipulon edhe 12 agjentë të tjerë biologjikë në armatimin e tyre të çmendur: antraks, botulizëm, kolera, ethe hemorragjike koreane, lavdërim, ethe tifoide, ethe të verdhë, dizenteri, bruceloza, staf, ethe typhus dhe aleukia ushqimore toksike.

Një raport i ri i tmerrshëm, i lëshuar nga kompania e inteligjencës AMPLYFI dhe Universiteti i Harvardit, tha se Kim mund të përdorte edhe civilët e Koresë së Veriut për të përhapur sëmundjet anembanë globit.

Raporti thotë se "agjentët njerëzorë" mund të përdoren për të nisur pandemi vdekjeprurëse - para se të vdisnin vetë sëmundja do të përhapej tek shumë njerëz.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test