Ushtria siriane vret të paktën 23 persona në Ghouta-n Lindore - Bota Sot
Ushtria siriane vret të paktën 23 persona në Ghouta-n Lindore

Azia

E diel, 18 nëntor 2018

Ushtria siriane vret të paktën 23 persona në Ghouta-n Lindore

Më: 26 nëntor 2017 Në ora: 23:45
Siria

Të paktën 23 persona janë vrarë nga sulmet e trupave qeveritare siriane të cilët gotën një enklavë të mbajtur nga rebelët në periferi të Damaskut, thotë një grup monitorimi.

Observatori Sirian për të Drejtat e Njeriut (SOHR) në Angli tha se disa qytete në zonën e Ghouta-s Lindore u goditën nga sulmet ajrore dhe zjarri i artilerisë.

Ndërkohë, mediat shtetërore të Sirisë thanë se katër persona u plagosën në një sulm raketash në zonën Al-Midan të Damaskut.

SOHR tha se në mesin viktimave kishte edhe fëmijë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test