Kina kritikon SHBA: Respektoni obligimet tuaja në OBT - Bota Sot
Kina kritikon SHBA: Respektoni obligimet tuaja në OBT

Azia

Kina kritikon SHBA: Respektoni obligimet tuaja në OBT

Më: 1 dhjetor 2017 Në ora: 12:36
Geng Shuang

Qeveria kineze kritikoi sot SHBA, pasi haptas kanë kundërshtuar ndarjen e statusit të ekonomisë së tregut Pekinit zyrtar në kuadër të Organizatës Botërore të Tregtisë.

Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme kineze Geng Shuang u bëri thirrje partnerëve të tregtisë që të respektojnë obligimet e tyre dhe ndarjen e statusit të Kinës si ekonomi e tregut, duke iu referuar marrëveshjes para 16 vjetësh, kur Klina për herë të parë iu bashkëngjit OBT-së.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test