Ushtria afgane vret dhjetëra militantë - Bota Sot
Ushtria afgane vret dhjetëra militantë

Azia

Ushtria afgane vret dhjetëra militantë

Më: 6 mars 2018 Në ora: 11:58
Afganistan

Së paku 31 militantë të dyshuar, përfshirë ata të grupit Shteti Islamik, janë vrarë nga sulmet ajrore të ushtrisë në disa pjesë të Afganistanit, bëri të ditur Ministria e Mbrojtjes e këtij vendi.

Shtatëmbëdhjetë militantë të dyshuar janë plagosur dhe dy janë arrestuar, tha përmes një deklarate Ministria.

Sipas saj, janë kryer së paku 13 sulme ajrore, me shënjestër strehat e militantëve.

Operacionet janë kryer në provincat Nangarhar, Laghman, Kunar, Ghazni Paktika, Kandahar e të tjera.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test